Старши треньорът на Спартак (Плевен) Красимир Бислимов остана доволен от старанието и желанието на своите играчи по време на контролата с Ботев (Пловдив).
Плевенчани загубиха с 0:4 от елитния тим, но показаха характер и имаха своите шансове, дори при резултат 0:0.
„Радвам се, че нямаме контузии. Получи се една добра проверка. Не е толкова важно, че сме загубили. Видях желание и старание от моите футболисти и се видя върху какво трябва да работим още. Ще изчистим някои грешки и детайли, за да подобрим представянето. Това е пътят, затова са тези контроли. Все пак трябва да се има предвид факта, че Ботев е по-напред в подготовката. А и ние пътувахме 5 часа, изправихме се срещу много добър отбор. Доволен съм, защото видях старание и желание от момчетата. За мен това е една тренировка. Хубавото е, че се сблъскваме със силни отбори, които ни показват къде са ни слабостите и от нас остава само да ги изчистим. Не съм доволен от резултата, но съм доволен от старанието на футболистите“, каза Бислимов след срещата.
Във втория си приятелски двубой това лято Спартак среща друг представител на Първа лига – Ботев (Враца).