Дата и час: 27 Яну 2021, 02:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 20 Май 2014, 21:38 
Аватар

getsov написа:
Радо е добро момче, дано го вземат в отбора и да продължи да играе футбол! А някой има ли предтсава какво става с Драго Иванов е Красимир Василев - Крауч, които за последно бяха съответно в Кипър и Германия?

Изображение
Роден на: 12.04.1988

2011/12 VfB Leimen - Kreisliga 1 мач,1 гол - завършва на 5то място
2012/13 VfB Leimen - Kreisliga 31 мача,15 гола - завършва на 3то място
2013/13 ASV/DJK Eppelheim - LL Rhein-Neckar 5 мача,0 гола (информацията е до 9 кръг) - намира се на 13то място (след 29 кръг)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2014, 19:45 

Цитат:
Зоналният съвет на БФС ще има нов шеф, Георги Велинов напуска поста!

Нов шеф ще има Зоналният съвет на БФС от лятото, научи „Велико Търново спорт“. Досегашният председател на футболната структура Георги Велинов е подал молба за напускане след 18 години работа на тази длъжност.

Новината потвърди самият Георги Велинов, който заяви, че му е време за заслужен отдих, след като в последните пет години работи и като пенсионер. „Ние българите сме прословути със заобикалянето на законите. Но има един закон на природата, която е най-съвършеният творец – биологичният закон. Никой не може да го наруши. Аз съм на 68 години, пет години вече работя като пенсионер. Така че мисля за достатъчно. За мен вече всеки ден е начало на остатъка от живота ми“, заяви Велинов. Според него, желанието на президента на БФС Борислав Михайлов е било той да работи до навършване на 70 години, но сам е решил, че му е време да се оттегли.

В същото време Георги Велинов не скри, че е бил провокиран и от непрестанните упреци по негов адрес. „Локомотив“ (Мездра) мислят, че работя за „Локо“ (ГО) и „Етър“, в Горна Оряховица мислят, че работя за „Етър“ и Мездра, от „Етър“ пък ръководството няма претенции, но видяхте ли какво пише на входа на Зоналния съвет (б.а. – нецензурен надпис по адрес на БФС)… От „Локомотив“ бяха вдигнали плакат срещу мен в началото на първенството, но после промениха отношението си – и феновете, и ръководството. Дори ми се обади членът на УС Огнян Стоянов и ми каза „извинявам се, че сме те упреквали, явно на нас силите не ни стигат“. Оттам промениха отношението си, а клубът се развива в положителна насока. Но все отнякъде има недоволства – това до известна степен ме провокира. Аз бях взел решение много отдавна, но на 26 април на юбилея на „Етър“ казах на Антон Попов, че първенството свършва и аз подавам молба за напускане“, разказа Георги Велинов.

Той бе категоричен, че е доволен от работата си през тези 18 години. „Имали сме и пропуски, и грешки, но хората просто ни вярват и знаят, че има справедливост, което за мен е много важно“, каза зоналният шеф.

Велинов поясни, че още не е подал молба, но има уговорка с Борислав Михайлов да я пусне на 30 юни с предизвестие и от 1 август вече няма да е на работа.

Няколко имена се спрягат за бъдещ шеф на Зоналния съвет, но Георги Велинов отказа да коментира темата с думите, че не му е работа и за това си има президент на БФС. „Ако ме бяха питали, бих посочил Страцимир Тинчев, защото той изнасяше на гърба си цялата работа и е изключително компетентен. Добре е да има приемственост. Знам, че президентът на БФС има решение кой ще бъде, но е редно да го обяви той“, каза Велинов.

Той обаче изрази ясна позиция по въпроса дали Зоналният съвет на БФС трябва да остане във Велико Търново. Както и известно, от дълги години претенции за това имат в Плевен. „Преди две години в Правец президентът на БФС каза на един от колегите, че го освобождава поради навършване на пенсионна възраст. Попитах какво става с мен и Боби Михайлов каза, че застава зад мен, но се пошегува, че в момента, в който си отида, мести Зоналния съвет в Плевен, защото му е по-близко. Но това беше шега. Атаките от Плевен не спират, но той ги е отрязал. Все още Боби Михайлов е резервиран и аз смятам, че ще бъде грешка преместването на ЗС на БФС в Плевен.

Не мога да кажа, че съм бил любимец на Боби, но на Иван Вуцов бях. Когато започнах през април 1996 г., година след това, през март 1997, Вуцов каза „…и „В“ групата идва в Търново. Ти за една година показа, че си много над Венко Николов“. Не може Иван Вуцов да е сгрешил“, добави Георги Велинов.

Типичен мазняр...лизач на Косата. :evil: Плевен е най-големият град и се намира в центъра на зоната :!: Кое е грешка бе търновски борсук :?:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2014, 10:19 

Цитат:

Футболната власт бетонира позициите си в Северна България с избора на Трифон Иванов за шеф на Зоналния съвет на БфС във Велико Търново. Железният защитник от Пеневата чета поема поста на отдавна излезлия в пенсия доайен Георги Велинов. 48-годишният бивш национал досега работеше като координатор в БфС.

От звездите на четвъртите в света Трифон последен се захваща с управление на футбола. След като сложи край на славната си кариера, непробиваемият защитник се беше оттеглил в по-следните години на спокойствие в родния си град Велико Търново да „презареди батериите".

От първия ден на новата седмица футболист N1 у нас за 1996 г. запретва ръкави за задачите си като началник №1 на Северозападна България. В следващите дни той ще има работна среща с президента на централата Борислав Михайлов след неговото завръщане от световното в Бразилия.

Засега Трифон отказва да говори с подробности по темата. За „Труд“ той се съгласи да коментира съвсем лаконично: „Благодаря на всички, които ми гласуваха доверие. Ще се постарая да го оправдая. Работата е отговорна, а аз вярвам, че ще се справя, защото знам какво мога. Имам много идеи, но първо ще ги обсъдя с Борислав Михайлов и след това ще ги оповестя в публичното пространство."

На въпрос защо чак сега осъществява „трансфер" от отбора на зрителите в отбора на управляващите футбола, Трифон отвърна кратко: „Защото прецених, че ми е дошло времето и има с какво да бъда полезен.

"Труд"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2014, 20:23 

Цитат:
Правилото, което беше заложено миналата година за участието на четирима млади играчи до 21 години в Б група, ще остане и през новия сезон, съобщиха за БТА от футболния съюз. Така всеки отбор от втора дивизия през новото първенство ще трябва да започва мачовете с четирима таланти в посочената възраст, като поне единият трябва да играе 90 минути. Очакванията бяха това правило да отпадне с въвеждането на младежката лига до 21 години в А група, но в БФС не го промениха. Така отборите от Б група ще имат доста по-трудната задача да съберат млади играчи, след като повечето водещи школи ще имат и младежки тим в новата структура. През новия сезон се запазва правилото с минимум четирима професионални играчи.

Така Б група остава напрактика полупрофесионална, след като всеки отбор ще може да си избира на колко футболисти да предложи договори и по този начин да ги защити от взимане без пари от други отбори. Към момента очакванията са Б група да стартира с 15 отбора, като първите два ще влязат в А група, а последните 3 ще изпаднат във В групите. Ако бъде добавен 16-и отбор, то изпадащите стават 4 и за сезон 2015/2016 втората дивизия отново ще бъде с 16 тима. Окончателният състав ще бъде определен в началото на следващата седмица, след като Лицензионната комисия, Спортно-техническата и Апелативната по лицензирането до последно ще проверяват вариантите на отборите, чийто лиценз е под съмнение. Вече беше поканен 2-ият от Югоизточната В група Мастер (Бургас), а през новата седмица се очакват документите и на още един втори отбор. Това е Локомотив (Горна Оряховица), завършил на 2-о място на Северозапад и почти сигурен участник в професионалния футбол.

Горнооряховци имат подкрепата на човек с висок пост в едно от силовите министерства, а също така скоро се очаква да обявят нов спонсор- фирмата Алумина Стил. Включването на Локомотив (ГО) със сигурност означава отпадане на един от отборите, които по класиране трябваше да играят в групата. Водени са разговори за включването и на отбора на Септември (Симитли), който обаче първо трябва да си плати съдийските такси от сезона във В група, за да бъде поканен на по-високо ниво. Симитлийци играха с лиценза на Перун (Кресна) и завършиха 2-и в Югозападната В група.

Т.е. няма да има две Б групи и от последващото първенство, така че ни устройва само и единствено първото място.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2014, 21:01 
Аватар

Цитат:
Пламен Гетов пред Общинския съвет: Ако можете, помагайте или поне не пречете
Новини

На днешната редовна сесия на Общинския съвет футболната легенда на Спартак и почетен гражданин на Плевен Пламен Гетов подари на всички местни съветници специално изработени значки по повод 95-годишния юбилей на плевенския футболен клуб Спартак, съобщава Инфо Плевен. В началото на заседанието маестро Гетов припомни на общинските съветници, че един от приоритетите им е спортът и тогава добави: "Ако можете, помагайте или поне не пречете".

Припомняме, че на 10 септември 2014 година плевенският Спартак ще навърши 95 години от своето създаване, като до момента тимът има 38 участия в "А" група. Пламен Гетов е топ-реализатор на "синьо-белите" в елита за всички времена със 108 отбелязани гола.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2014, 22:40 
Аватар

Цитат:
Плевенчанинът Ивайло Чочев вече е футболист на „Палермо“!

Полузащитникът Ивайло Чочев вече е футболист на Палермо. Халфът на ЦСКА, който е роден в Плевен и започва да тренира в родния „Спартак“, парафира преди минути личния си договор със сицилианците. Контрактът е за срок от три години. Чочев ще играе с номер 18, с който защитава цветовете и на 31-кратните шампиони на България. Двата клуба вече се бяха договорили, като оставаше единствено националът да подпише.

Цитат:
Още истини за Ивайло Чочев

Левски опитал да отмъкне таланта от Чавдар Етрополе

Феновете на футболната игра вече научиха, че Ивайло Чочев е израснал в плевенското село Трънчовица, започнал е да тренира в Спартак (Плевен), баща му дори е бил играч на този тим. Вече успяха и да го видят. Здрав, прав българин, с много силен ляв крак, брилянтна техника и неповторим характер. Признава чистосърдечно, че не е наясно още откъде изгрява слънцето в София, но това не му пречи вече съвсем сериозно да хваща окото и по време на подготовката в Турция. Особено в последната контрола, когато бе диктатор на терена през втората част.
Висок 188, състезателно тегло 80 кг. Статистически обаче се пропуска фактът, че той е двукратен шампион на България, при това в рамките само на около месец през 2010 година. При 17-годишните, набор 1993 година, Чавдар Етрополе няма особени трудности за титлата тогава. Но още на четвъртфиналите при 19-годишните Чавдар има за съперник силния отбор на Левски. Първият двубой е в Етрополе. Сините пристигат в балканския градец като завоеватели. Двубоят тръгва успешно за тях с гол на Андреас Васев. Тогава треньорът на Чавдар Атанас Атанасов-Орела пуска през втората част младия халф Ивайло Чочев, а на вратата вече е неговият връстник и приятел Митко Евтимов, бъдещ страж на Нотингам Форест.
Влизането на Чочев се превръща в празник за няколкото хиляди на стадиона. Диктатура на трънчовеца и обрат до 3:1.
Тогава ръководството на Левски е поискало обяснение от ДЮШ. Твърди се, че Бисер Хаздай е казал: "Влезе някакъв Чочев и ни разказа играта".
На "Герена", в реванша, Чочев отново е на терена и Чавдар не оставя никакви шансове на сините, за да стигне до титлата с победа над коравия тим на Видима-Раковски с гол на Станислав Краев-Гути и отново блестящи Ивайло Чочев и Иван Вълчанов (сега в Новара). Впрочем плевенчанинът Гути през 2012 г. реализира хеттрик със Спартак (Плевен) в контрола срещу ЦСКА.
След реванша на "Герена" обаче Левски прави опит да отмъкне Ивайло Чочев. Играчът и семейството му не се поддават на изкушенията, а освен това докладват веднага на ръководството на Чавдар. Случаят е приключен много бързо. Година по-късно друг столичен отбор прави плах опит за отвличане на състезателя чрез треньор, навъртал се известно време около клуба от Етрополе. И отново коректна реакция на играча и неговото семейство.
В началото на май 2011 година Ивайло Чочев е поканен в Глазгоу Рейнджърс, след като вече е наблюдаван в България от известен скаут на шотландците. Буквално "спира часовниците" на хората от академията на Рейнджърс. Известно е обаче какво се случи по-късно с фалита на шотландския гранд и до трансфер не се стигна.
Чочев продължава силно и в националния отбор до 19 години. Събира погледите на специалистите на Острова по време на турнир в края на юни 2011 година, игран именно на прекрасната база на Рейнджърс.
С годините фактите избледняват и започват да се градят легенди. На официалното представяне през януари изпълнителният директор Георги Илиев-Майкъла обявява, че Чочев е привлечен по настояване на Стойчо Младенов и Паро Никодимов. Сигурно е така. Но началото на интереса към играча не е съвсем такова. Скаутът на клуба Иво Димов споделя търсенията на ЦСКА пред своя съгражданин и приятел Атанас Атанасов-Орела през есента на миналата година. Атанасов не се колебае и препоръчва на бившия халф да се концентрират върху Ивайло Чочев. Орела често обича да казва, че колкото повече опознаваш това момче, толкова повече му имаш доверие и толкова повече си сигурен, че той няма да те предаде на терена.
Ивайло е известен с пристрастията си към германската Бундеслига. Може би една достойна мечта! Достатъчно голяма, за да му пасне.
Чочев не е типичен представител на съвременната вълна играчи в българския футбол. 15-годишен зарязва математическата гимназия в Плевен, за да следва футболната си мечта в Етрополе. Но съвсем не се отпуска и е отличен ученик в етрополската гимназия. Съвсем естествено след дипломирането си през 2012 година кандидатства и е приет във Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий". Никой не знае кога това момче се подготвя и кога си взема изпитите в университета. Но го прави повече от успешно. Заради ЦСКА вероятно ще премине на индивидуален план на обучение. Но е сигурно, че няма да избяга, за да му бъде по-лесно.
Много му помага по-голямата му сестра Христина Чочева. Тя също е студентка във Великотърновския университет.
Остава Ивайло да покаже колко невероятен отличник е на терена и да спечели страстната и признателна публика на ЦСКА. Задачата е изпълнима. Решението едва ли ще бъде толкова трудно за бившия ученик от математическата гимназия.

Има най-много минути в контролите

Миодраг Йешич явно е забелязал и оценил таланта на Ивайло Чочев. За това говори фактът, че младокът има най-много минути в контролите до момента - 395. ЦСКА е изиграл 6 проверки от началото на подготовката си, като във всяка една от тях Чочев е записал участие. Той е използван на две позиции – в 5 от срещите действа като вътрешен полузащитник, като алтернатива на обигравания за момента тандем Лукас Саша – Анисе, а един път е ситуиран и зад нападателя. Това стана на последния мач със Заглембе. Определено Чочев има късмет, че ще играе под ръководството на Йешич, тъй като сърбинът отдавна е показал афинитет към младите футболисти и при всички положения ще продължи да разчита на него и да му дава шансове. Така че 19-
годишният полузащитник ще има реална възможност да разгърне качествата си и да се развие.

И да се опитват да си го присвояват другите основите му са положени в Плевен от Спартак.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2014, 15:51 
Администратор

Цитат:
ПЛЕВЕНСКИ ФУТБОЛИСТИ С ЖЕЛАНИЕ ДА СЕ ПРОБВАТ В ЧУЖБИНА

Двама плевенчани ще опитат да продължат футболните си кариери в европейски страни - нападателите Станислав Краев и Мартин Велев. Последният е рожба на фалиралия Белите орли. Другият е юноша на Спартак. До края на миналия сезон те обличаха екипа на шестият в Северозападната В аматьорска футболна група "Партизан" - Червен бряг. Още в заключителната фаза на последното първенство Велев е уведомил треньора на "Партизан" Илиян Здравков, че от следващия сезон ще играе другаде. Сега Мартин си търси отбор в Швейцария. Краев също си тръгна от червенобрежкият тим. Все още не е известно къде ще се установи той.

От гурбет пък се отказаха други двама нападатели. Това са юношите на "Спартак" Кирил Вълов и Ивайло Дангуров. Първият бе съотборник на споменатото по-горе дуо в отбора от Червен бряг. Вълов имаше мерак за Испания, но на този етап реши да остане в стария си клуб. Същото стори и Дангуров. В началото на годината той замина за германския Бурхайм (състезава се в 5 дивизия) където завърши миналия сезон. В клуба останали доволни от неговото представяне и му предложили да продължи при тях. Ивайло отказа да остане в немския тим и води подготовка с родния си "Спартак". От Бурхайм се обаждали на няколко пъти на футболиста и заявили, че когато той пожелае да се върне при тях са готови да го приемат.

в-к "Посредник"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2014, 09:20 

http://topsport.ibox.bg/news/id_1448749058

А парите за Спартак случйно да не са отишли при добре познатия измекяр ДЖОДЖО :roll:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2014, 17:53 

Бившия защитник Пламен Николов отива в Ботев Пловдив

Защитникът Пламен Николов е сигурно ново попадение на пловдивския Ботев. Бранителят се е договорил с канарчетата и се очаква тези дни да парафира с клуба. Вили Вуцов вече е разговарял с бранителя и двамата са се разбрали. Николов изчаква още едно-две обаждания за трансфер в чужбина. Ако това не се случи той ще облече жълто-черната фланелка. "Вече съм се разбрал с Ботев за всички параметри. Знам, че ситуацията тежка, но приех заради великата публика и Вили Вуцов. Най-вероятно в сряда или четвъртък ще подпиша с Ботев", заяви Николов.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2014, 01:51 
Аватар

Цитат:
Плевенски футболен талант пред трансфер в Нотингам Форест

Изображение

Плевенският футболен талант Николай Тодоров е много близо до договор с двукратния европейски клубен шампион Нотингам Форест, съобщава Проспорт. От две седмици 17-годишният нападател тренира с резервния тим на Форест и към момента оценките за представянето му са отлични. Тодоров е роден на 24 август 1996 година. Разполага с отлична техника, работи еднакво добре с двата крака и с глава, а освен това към височината си от 191 см притежава още чудесен поглед върху играта.

Младокът, който е юноша на ФК Плевен, от две години учи и играе на Острова. Ако се стигне до договор, не е изключено да се превърне в национален състезател към селекцията на Методи Деянов. Николай Тодоров е бил част от подбора при родени 1996, но след това не му е било гласувано доверие. Припомняме, че през миналата пролет Тодоров бе на проби в друг английски клуб - Дарби Каунти.

http://www.plevensport.eu/futbol/1732-p ... gam-forest

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа