Дата и час: 03 Авг 2020, 10:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2013, 00:23 
Аватар

SPFC1919 написа:
Kanabisawe написа:
Да е жив и здрав! Дано някой ден се завърне в Спартак независимо на каква длъжност!

Ще се върне като надуши пари :mrgreen:

Да е жив и здрав! Дълго ще си спомняме за него! Сега няма такива футболисти!

От училище съм бягал да отида на стадиона,да гледам Гетов,Лазаров,Съботинов,Кръстанов и компания-всичките,страхотни футболисти.Играеха и се раздаваха от сърце-личеше им!Сега няма такива,или поне аз не виждам!

Да не забравяме и Тони Джеферски!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2013, 13:52 
Администратор

Изображение

Скоро попаднах в една от механите във Възрожденския комплекс (забравих й името). На стените имаше десетина големи черно-бели снимки на Спартак, на които основно беше сниман легендарният нападател Стоян Здравков - №3 сред голмайсторите на Спартак в "А" група и №5 по най-много изиграни мачове в елита. Оказа се, че въпросната механа е на сина му. Доколкото знам, Стоян Здравков е дошъл в Плевен от Пазарджик. Един приятел ми каза, че е починал преди доста години.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 22:13 

Днес попаднах почти случайно на мач от А областната група между Сторгозия и Борба(Шияково), игран на ст.Плевен и завършил 6:0. И докато единствения футболист показващ класа - Бърканичков беше в основата на всичко интересно на терена се оказа, че в отбора на Борба играе не кой да е, а Митко Сурджийски. На 49 години не е мръднал като физика и изкара цял мач, промяна има само в растителността по главата. :)
Инфото е специално за Istinata и за всички, които не са на 11 години и не страдат от деменция. ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2013, 15:33 
Аватар

Стивън,мерси,не знаех!
Не знаех,че има и отбор с такова име...виж Сурджията го помня!

Митко Сурждийски е 11 години по-голям от мене,гледал съм го през 90 те години,а веднъж даже карах шофьорски курсове(беше през 1994 :oops: ) и той се приближи и ме пита кога ще дойде инструктора... :lol:
Не знам дали и той искаше да кара курсове или нещо друго,но това е..
Без малко да му поискам автограф ,но се спрях...хахахха!
После знам,че отиде да играе в Светкавица Търговище и оттам следите му се губят.Знам и помня повечето играчи от 80 те и 90 те,виж сегашните не ги познавам нито по имена,нито по лице.Не съм в Бг от 15 години,но Спартак си е Спартак!
Стивън,преди малко прочетох ,че е починал Георги Цветанов...това онзи къдравият ли е,който имаше прякор Синът на вятъра?
:?
Имаше двама Цветанови - защитника Емил Шивача(чийто син сега е в Литекс) и Георги - крило,много бърз,мисля играеш по лявото крило.Играеше навремето със Бл.Петков,Милко Гавраилов,Малинов,Спас Попов,ако е той?
Ог какво е починал,нещо знаеш ли?
И защо пишат,че е бил национал,аз дори не помня да е играл в А група - може да има някоя година преди 1989,но след това съм почти сигурен,че не е(то и след това Спартак има само няколко години в А група - 1997-1998 и после 2000-2002.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2013, 15:44 
Аватар

Сега му видях снимката - той е.
Вчера четох,че е починал някакъв футболист на мач на Тръстеник ,но пишеше,че е по-млад (на 34 г) и ,че се казвал Георги.
И през ум не ми мина,че е Героги Цветанов,възрастта му ме заблуди,пък и Георги много.Верно,че после игра в Ботев Пд.
Кофти,помня го и наистина игра в А група,спомените избледняват.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2013, 15:57 
Аватар

Към Болшевик - бях на мача,за който говориш,видях как наш Спас влезе и спря топката преди да влезе в мрежата,уникален смях беше - незабравимо!
Можеш ли да ми припомниш годината?
Поздрав!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2013, 16:54 

Георги Цветанов ще го запомня с един гол със задна ножица, не помня срещу кой, но бихме с 2-0 на стадион Спартак, като мисля, че той вкара и другия гол. След Спартак, ако не бъркам отиде в Локо ГО, които тогава бяха в А група. Иначе трябва да беше младежки национал, в мъжкия не мисля, че е играл. Добър футболист. Мир на праха му!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2013, 22:35 
Аватар

istinata написа:
Стивън,преди малко прочетох ,че е починал Георги Цветанов...това онзи къдравият ли е,който имаше прякор Синът на вятъра?
:?

Аз сутринта останах като гръмнат и ченето ми увисна до глезените като ми съобщиха тази шибана новина. :cry: Не можех, или по-точно не исках да повярвам. :cry: Най-тъпото беше, че баща му работеше при мен последните няколко години преди да се пенсионира тази есен и често говорехме за футбол и най-вече за Спартак-а. Разказваше ми, че е бил футболист в Локомотив-Плевен, как са закрили (обеденили) отбора им някъде около 1970г. за да направят само един силен и конкурентен плевенски отбор (Спартак) на другите отбори в България с изключение разбира се на ЦСКА и Левски където там други фактори решаваха победите и класирането им. Радваше се на успехите и победите на Спартак когато бяхме във "В" група и неспираше да се хвали и радва, че племеник му е един доста добър и с голям потенциал за нещо голямо футболист от нашия Спартак - крилото Мони Рудашки и нито за момент не сподели (не се похвали, изфука), че друг голям футболист от близката история на Спартак му е син, а именно Георги Цветанов. За мое голямо съжаление чак днес научих това когато се беше случило най-лошото. :cry:

istinata написа:
и Георги - крило,много бърз,мисля играеш по лявото крило.Играеше навремето със Бл.Петков,Милко Гавраилов,Малинов,Спас Попов,ако е той?
Ог какво е починал,нещо знаеш ли?
И защо пишат,че е бил национал,аз дори не помня да е играл в А група - може да има някоя година преди 1989,но след това съм почти сигурен,че не е(то и след това Спартак има само няколко години в А група - 1997-1998 и после 2000-2002.

Да, за същият става дума. Играеше с №7 и беше дясно крило, наследи по-късно Въбела. Беше юношески, после младежки национал, също така попадаше и в Олимпийският национален отбор (да, имаше и такъв отбор едно време ;) ) който на 90% беше съставен от играчи на Тракия (Пд) плюс още няколко младежи от другите отбори сред които редовно викан и титуляр бе и нашия Мариус Уруков. Георги Цветанов няколко пъти бе избиран за лагери и сборове на разширения мъжки национален отбор, но никога не попадна в титулярния. Все пак в конкуренция с Емо Костадинов, Гиби Искренов, Атанас Пашев и др. доказани имена беше адски трудно да се пробие. Още повече, че от есента на 1988г. Спартак се подвизаваше в "Б" група.
В "А" група с отбора на Спартак играе през сезоните 1985/86, 1986/87 и 1987/88г.
В началото на 90-те години стана първият наш футболист продаден в чужбина директно от Спартак, а не да отиде първо в Левски или ЦСКА и от там в странство и парсата да я оберат софийските пумияри. Продадоха го в Тунис, а друг е въпроса дали в зората на демокрацията валутата влезе в касата на отбора или в някой буржоазно-демократични бандитски джобове...

istinata написа:
Към Болшевик - бях на мача,за който говориш,видях как наш Спас влезе и спря топката преди да влезе в мрежата,уникален смях беше - незабравимо!
Можеш ли да ми припомниш годината?
Поздрав!

Ако не ме лъже паметта сезона трябва да е 1992/93г.

getoboys написа:
Георги Цветанов ще го запомня с един гол със задна ножица, не помня срещу кой, но бихме с 2-0 на стадион Спартак, като мисля, че той вкара и другия гол. След Спартак, ако не бъркам отиде в Локо ГО, които тогава бяха в А група. Иначе трябва да беше младежки национал, в мъжкия не мисля, че е играл. Добър футболист. Мир на праха му!

Сега като написа за този гол и на мен ми изниква в съзнанието, но колкото и да си мъча паметта в момента не мога да се сетя с/у кой отбор беше. Единственото което ми изниква в спомените е че тази задна ножица бе в годините в "Б" група и бе на ст. "Сл. Алексиев" във врата откъм електронното табло. Старши треньор по това време май ни беше Шпайдела!? И другия гол в този мач за който пишеш май беше наистина пак негов от средно далечно разстояние тип "падащ лист" - наистина рядко красив гол. Дали тези голове не бяха през сезон 1991/92г. с/у Хасково? Само предполагам, не мога да се сетя сега, но с другарска помощ може би ще ги избистрим нещата.

Днес 7 годишните имат смартфони, плейстейшъни, нинтендо, лаптопи, айпади… На тази възраст аз имах книжки за оцветяване, гуменки, прашка, тръба за фунийки, лагерна количка, хавайско копие от пръчка и вилица, но имах въображение и детство… :-)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2013, 21:15 

@Болшевик, въпросния мач с "изчистването" на Спас Попов съм почти сигурен, че беше през пролетта на 1992г. и то срещу "Павликени". Черноломец(Попово) не са играли през 90-те години в Б група! Между другото според Уикипедия, Спас Попов сега е играещ треньор на Зенит(Ветрен дол) в Б ОФГ Пазарджик от където дойде през 1988 в Спартак.
Не ми се пише за това, но от вчера сутринта, когато научих за трагедията със Георги Цветанов съм меко казано потресен. Той беше няколко години по-голям от мен. Нека почива в мир и искам да цитирам един коментар някъде в интернет - "Отишъл си е в полета след като е отбелязъл гол". :cry:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2013, 21:53 

stivan_fan написа:
@Болшевик, въпросния мач с "изчистването" на Спас Попов съм почти сигурен, че беше през пролетта на 1992г. и то срещу "Павликени". Черноломец(Попово) не са играли през 90-те години в Б група! Между другото според Уикипедия, Спас Попов сега е играещ треньор на Зенит(Ветрен дол) в Б ОФГ Пазарджик от където дойде през 1988 в Спартак.
:cry:

Изчистването на Спас Попов 100% беше срещу Черноломец Попово. Зимната пауза Черноломец и Левски Лом се отказаха от участие в групата, според прекия ни конкурент за А група(не помня кой отбор беше), не и без парична помощ от Спартак Пл и това сериозно размени класирането в групата, като ни изтласка нагоре в него.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа