Дата и час: 09 Юли 2020, 06:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2010, 13:08 

Имаше подобна тема в стария форум. Вярно говорили сме по нея, но смятам че няма лошо да я има и тук, а и дано в бъдеще да има нови мачове, за които да пишем в нея :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2010, 22:49 
Аватар

Спартак 0:0 ЦСКА
Двадесет и две хиляди души дойдоха на стадион "Плевен" за да наблюдават дербито между Спартак и ЦСКА. Двата отбора не успяха да си отбележат гол, но срещата беше интересна. Мачът започна равностойно (каквато беше и през цялото време), с по едно положение за двата отбора в началните минути. Първата реална опасност беше пред вратата на ЦСКА чрез Тодор Колев. Нападателя остана сам срещу вратаря, но на малък ъгъл и стреля в страни. Малко по-късно в подобно положение се озова и Гошо Георгиев, но и той не улучи. Ветеранът на армейците Любо Пенев пък изпусна сам срещу Тихомир Тодоров, като стреля в страни. До края на първата част имаше още няколко, по-несериозни пропуски от страна и на двата отбора. Второто полувреме започна по-плахо, но и то бе интерсно. То също се отличи с положения и пред двамата вратари, но те не бяха достатъчно остри. Най-големия пропуск в мача направи нападателя на гостите Владимир Манчев, който остана сам срещу вратата след подаване на влезлия като резерва Моке. Манчев, обаче стреля твърде слабо и неточно, като топката замалко да излезе в тъч. ЦСКА опитаха натиск към края на мача, но защитата на Спартак направи един от най-добрите си мачове, въпреки отсъствието на напусналия Пажин и наказания младежки национал Коемджиев. В последните минути на продължението на мача, Спартак получиха правото да изпълнят фал, който доведе до два поредни корнера и едно опасно положение, но отбора на ЦСКА, който целият се бе върнал успя да не допусне гол. След мача и в двата лагера имаха претенции за неотсъдени дузпи, но като цяло останаха доволни от резултата. Претенциите бяха за събаряне на Пенев за гостите през първото полувреме и през второто на домакините.

ТОВА Е МАЧЪТ С НАЙ-МНОГО ПУБЛИКА В ПЛЕВЕН НА КОЙТО СЪМ ПРИСЪСТВАЛ...ВЕЛИКО УСЕЩАНЕ (bow)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2013, 13:25 

I_Love_Spartak написа:
Имаше подобна тема в стария форум. Вярно говорили сме по нея, но смятам че няма лошо да я има и тук, а и дано в бъдеще да има нови мачове, за които да пишем в нея :)

Много са мачовете на СПАРТАК,които ще си спомням винаги.Първите ми спомени са за един мач срещу Левски,който завърши 1:0 за Спартак,а стадион "Спартак" щеше да се "пръсне" по шевовете от народ.Бяха накацали навсякъде.Ако не се лъжа беше края на 70-те години.След това дойдоха годините с Пламен Гетов и страхотните мачове,за които идваха хора от къде ли не.През 1985 "Слави Алексиев" бе натъпкан докрай за мач срещу "Левски".Бихме с 2:1,като Благовест Петков вкара за "Спартак",Сираков изравни,а Гетов разстреля Боби Михайлов от фаул за втория гол.Това е може би най-посетения мач на "Спартак",на който съм бил.Имаше над 35 000 души.Предният ден на мача между дублиращите отбори "Спартак" ги смаза с 8:0 с 5 гола на Милко Гаврилов.Помня добре един мач срещу "Черно Море" от 85-та.Краен резултат 5:0 с четири гола на Гетов.Оспорваните мачове срещу "Дунав"-Русе в "Б" група.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2013, 14:31 

Мача с Левски(тогава бяха прекръстени на Витоша) през следващата 1986 година беше също доста интересен.Той се игра на препълнения стадион Спартак и завърши 3:1 за нас.Както обикновенно тези,които не бяха успели да влезат в стадиона бяха накацали по трафопоста и околните дървета. Запомнящото се в този мач се случи през първото полувреме, когато Гетов вкара два гола на Боби Михайлов. И двата бяха от пряк свободни удари като преди изпълнението им Гетов показваше на националния вратар в кой ъгъл ще бие и пращаше топката точно на същото място.След втория гол Боби хвърли ръкавиците и поиска смяна като на почивката беше сменен.
Като гледам сега каква сме трагедия, май още дълги години, ще разказваме спомени. :(

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2013, 22:26 
Аватар

@stivan_fan
абсолютно, въпросният мач с "Левски-Спартак" ("Витоша") е може би най-запомнящият се от тези за нашето поколение. Няма такъв кеф да видиш на живо как вратарят на противника и на националния отбор си хвърля безпомощно ръкавиците на земята само след два удара към него и двата да са голови и то от не кой да е, а от едно божество на терена за което благодаря на всички богове, че съм имал честа и удоволствието да гледам на живо в продължение на много години.
Мача се игра на 12.ІV.1986г. Убеден съм, че се игра на ст. "Слави Алексиев", тъй като аз "закъснях" с отиването си на стадиона и бях там само......... два часа преди началото му и едвам успях да си намеря правостоящо място от което да гледам мача предвид и ръста ми по това време (почти 12 годишно хлапе бях). Бях над сектора където тази есен е агитката на отбора, а отзад имаше една синя барака която май трябва ше да играе ролята на тоалетна за сектор А. Другото което си спомням от този мач е, че първия гол на Гетов беше в 4 мин. (според книгата на Св. Обретенов е във 2-та мин.) и беше от игрова ситуация в която Маестрото имаше време да си направи и кудош с Боби Михайлов и да го пита със жестове в кой ъгъл на вратата иска да му я вкара и секунди след това го направи и на практика. Вторият гол падна от от същото място откъдето бе и първият, само че вече от фаул и минутата бе със сакраланата за феновете на Спартак цифра - 11. Преди изпълнението Паоло Гети отново си направи ташаци с Боби Михайлов като му подвикваши и сочеше къде ще шутира топката, но и това не му помогна и топката влезе на посоченото място за 2:0 само след два удара към вратата на единия от двата правителствени отбора по това време. Веднага след гола бъдещата перука тръгна сваляйки си нервно ръкавиците към тъч-линията откъм сектор А и точно на линията ги хвърли безпомощно на земята. Последва неописуем смут на резерваната скамейка на отбора на ДС и неописуем екстаз по трибуните на Слави Алексиев. След 5 минутна суматоха влезе резервният им вратар Владо Делчев.
Мача с левскарите игран на ст. "Спартак" ако се не лъжа беше през пролетта на 1988г и завърши 1:1.
@stivan_fan поправи ме ако бъркам бъркам някой факти, но за стадиона и времето (минутите) около безпомощното доброволно напускане на терена на изпадналия в несвяст Боби Михайлов съм сигурен и това още е пред очите ми и никога няма да се заличат тези велики мигове. Сигурно и когато един ден пукна това ще бъдат финалните мигове приживе които ще ми минат като на филмова лента преди да схлопя очи завинаги.

Днес 7 годишните имат смартфони, плейстейшъни, нинтендо, лаптопи, айпади… На тази възраст аз имах книжки за оцветяване, гуменки, прашка, тръба за фунийки, лагерна количка, хавайско копие от пръчка и вилица, но имах въображение и детство… :-)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2013, 23:42 

Първите ми спомени от мачове на Спартак са една победа над Спартак Варна с 2-0, ако не се лъжа 2 гола на Тошко Колев, една загуба с 2-4 от Левски и 0-0 с ЦСКА, когато Лечков пропусна дузпа

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2013, 12:13 

Болшевик написа:
@stivan_fan
абсолютно, въпросният мач с "Левски-Спартак" ("Витоша") е може би най-запомнящият се от тези за нашето поколение. Няма такъв кеф да видиш на живо как вратарят на противника и на националния отбор си хвърля безпомощно ръкавиците на земята само след два удара към него и двата да са голови и то от не кой да е, а от едно божество на терена за което благодаря на всички богове, че съм имал честа и удоволствието да гледам на живо в продължение на много години.
Мача се игра на 12.ІV.1986г. Убеден съм, че се игра на ст. "Слави Алексиев", тъй като аз "закъснях" с отиването си на стадиона и бях там само......... два часа преди началото му и едвам успях да си намеря правостоящо място от което да гледам мача предвид и ръста ми по това време (почти 12 годишно хлапе бях). Бях над сектора където тази есен е агитката на отбора, а отзад имаше една синя барака която май трябва ше да играе ролята на тоалетна за сектор А. Другото което си спомням от този мач е, че първия гол на Гетов беше в 4 мин. (според книгата на Св. Обретенов е във 2-та мин.) и беше от игрова ситуация в която Маестрото имаше време да си направи и кудош с Боби Михайлов и да го пита със жестове в кой ъгъл на вратата иска да му я вкара и секунди след това го направи и на практика. Вторият гол падна от от същото място откъдето бе и първият, само че вече от фаул и минутата бе със сакраланата за феновете на Спартак цифра - 11. Преди изпълнението Паоло Гети отново си направи ташаци с Боби Михайлов като му подвикваши и сочеше къде ще шутира топката, но и това не му помогна и топката влезе на посоченото място за 2:0 само след два удара към вратата на единия от двата правителствени отбора по това време. Веднага след гола бъдещата перука тръгна сваляйки си нервно ръкавиците към тъч-линията откъм сектор А и точно на линията ги хвърли безпомощно на земята. Последва неописуем смут на резерваната скамейка на отбора на ДС и неописуем екстаз по трибуните на Слави Алексиев. След 5 минутна суматоха влезе резервният им вратар Владо Делчев.
Мача с левскарите игран на ст. "Спартак" ако се не лъжа беше през пролетта на 1988г и завърши 1:1.
@stivan_fan поправи ме ако бъркам бъркам някой факти, но за стадиона и времето (минутите) около безпомощното доброволно напускане на терена на изпадналия в несвяст Боби Михайлов съм сигурен и това още е пред очите ми и никога няма да се заличат тези велики мигове. Сигурно и когато един ден пукна това ще бъдат финалните мигове приживе които ще ми минат като на филмова лента преди да схлопя очи завинаги.

Да,беше велик мач!Не съм 100% сигурен,но мисля че мача беше на ст."Спартак" и головете на Гетов бяха във вратата която е откъм съблекалните и таблото.Относно моя първи спомен за интересен мач на "Спартак" се оказа че съм в грешка.Значи този мач който си мислех че е бил през 1979 и бихме 1:0 всъщност е бил през шампионат 1981/82 и се е играл на 28.02.1982.Много време мина оттогава,някой неща се забравят,но емоцията като цяло си е останала.Винаги ще съжалявам че "Спартак" не успя да изиграе един мач в Европейски клубен турнир,просто нямаше как да стане това по онова време.Някой ден дано да се случи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа