Дата и час: 14 Юли 2020, 15:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2010, 13:39 
Аватар

http://vbox7.com/play:6dfbe6b0

http://vbox7.com/play:5cbdbf2a

http://www.youtube.com/watch?v=32Zn3N8WqA0

Днес 7 годишните имат смартфони, плейстейшъни, нинтендо, лаптопи, айпади… На тази възраст аз имах книжки за оцветяване, гуменки, прашка, тръба за фунийки, лагерна количка, хавайско копие от пръчка и вилица, но имах въображение и детство… :-)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2010, 22:31 
Аватар

Наистина ГОЛЯМ !!!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2015, 18:21 
Аватар

Цитат:
Маестро Гетов поставя Югославия на колене (ВИДЕО)
В един мач халфът вкарва половината си голове за националния отбор

София, България | Публикувано: 1 юни 2015, 13:29

Пламен Гетов е един от най-добрите български футболисти през 80-те години на ХХ век. Халфът от Сунгурларе беше майстор на изпълнението на статични положения, особено на преките свободни удари. Днес се навършват 30 години от деня, в който тогавашният ас на Спартак (Плевен) поставя Югославия на колене на стадион „Васил Левски“.
На 1 юни 1985 г. България побеждава „плавите“ с 2:1 в квалификация за световното първенство в Мексико през 1986 г. И двата гола за „лъвовете“ са реализирани от Пламен Гетов. Така той само в рамките на един двубой той вкарва 50% от попаденията си за националния отбор. За 26 мача за България Маестрото има четири гола. Първото си попадения за „лъвовете“ бележи при дебюта си на 9 март 1983 г. при равенството 1:1 с Швейцария в контрола, играна във Варна. Последният му гол за България е на Световното в Мексико при 1:1 с Южна Корея на 5 юни 1986 г.
Преди 30 години Гетов открива резултата на Националния стадион в 27-ата минута с перфектно изпълнение на най-силния си коз – пряк свободен удар. Той праща топката над наредилия се до сръбската стена Георги Димитров. Две минути по-късно Милко Джуровски обаче изравнява. В 58-ата минута Пламен Гетов се разписва победно за България с удар десния крак, пращайки топката точно до левия страничен стълб на вратата на Ранко Стоич. Победата е ключова за българския национален отбор по пътя за класиране на световното първенство, след като преди това бием отново в София ГДР с 1:0 (на 6 април) и Франция с 2:0 (на 2 май). Тимът на Иван Вуцов завършва втори в класирането на групата след европейския шампион Франция, като двата тима имат по 11 точки. Югославия остава на трето място с 8 точки. По това време се дават по две точки за победа.

България – Югославия 2:1

1:0 Пламен Гетов (27), 1:1 Милко Джуровски (29), 2:1 Пламен Гетов (58)

България: Борислав Михайлов, Пламен Николов, Николай Арабов, Георги Димитров, Петър Петров, Радослав Здравков, Пламен Гетов, Наско Сираков (53-Андрей Желязков), Бойчо Величков (46-Костадин Костадинов), Аян Садъков, Стойчо Младенов

Селекционер: Иван Вуцов

Югославия: Ранко Стоич, Владо Чаплич, Любомир Радованович, Иван Гудел, Велимир Зайец, Фарук Хаджибегич, Един Бахтич (35-Митар Мъркела), Марко Млинарич, Фадил Вокри, Мехмед Баждаревич, Милко Джуровски
Селекционер: Милош Милутинович

София, „Васил Левски“ - 60 000 зрители
Съдия: Войтех Христов (Чехословакия)

http://www.blitz.bg/sport/article/277120

Малко кадри от мача:
https://www.youtube.com/watch?v=WOO80-WHqqw

Днес 7 годишните имат смартфони, плейстейшъни, нинтендо, лаптопи, айпади… На тази възраст аз имах книжки за оцветяване, гуменки, прашка, тръба за фунийки, лагерна количка, хавайско копие от пръчка и вилица, но имах въображение и детство… :-)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2015, 10:41 
Аватар

Малко допълнение към горната статия:
Цитат:
2 юни 1985 година — този втори юни Пламен Гетов трябва да помни като рождената си дата, като най-скъп спомен, защото за няколко минути се превърна едва ли не в национален герой. Пред препълнения до краен предел национален стадион „В. Левски“ българският национален отбор по футбол победи с 2:1 отбора на Югославия и на практика подпечата визите си за финалите на Световното първенство в Мексико. Главен герой на мача стана плевенският голмайстор, украсил хубавата си игра и с два чудесни, майсторски гола. Ликуваше цялата страна, ликуваха милиони българи край телевизионните приемници. За четвърти път отивахме на финали за световно първенство. Пламен Гетов бе човекът, който имаше най-голям принос за победата. Признаваха го всички. Името и снимката му заляха спортните колони на световния спортен печат. Вестник „Политика експрес“ (Юг): „Югославските футболисти „изгоряха“ в Софйя. Подпали ги Пламен Гетов...“ Името на нашия голмайстор е вплетено в почти всяко изречение от коментарите на югославския печат. Със суперлативи като: „... Този Гетов е наистина блестящ стрелец. В първенството на България има 20 гола, 15 от които при изпълнение на свободни удари, а в лицето на Стоич вчера имаше два пъти своя жертва...“ (в. „Спорт“): „Пламен Гетов отне надеждите ни за пътуване в Мексико.. . Не беше дясно крило, а играеше изтеглен. Раздаваше се в средата на терена, но умее и да шутира остро и силно. Този русокос Гетов, който не прилича иа българин, а и не играе като останалите национали, мъдро и умно съумял да използува две възможности." (в. „Политика-експрес“) А резервният вратар Люковчан споделя (в. „Спорт“): „Виждал съм много добри стрелци, но този жълтокос българин шутира като Пеле...
С името на нашия Пламен е свързано и заглавието на френския в. „Л’Екип“, който прави обширен обзор на мача в София: „Героят се казва Гетов. . .“ След триумфа в София плевенският любимец бе посрещнат възторжено от съгражданите си. В продължение на месеци е обект № 1. Радват му се всички, дори и хора, които никога не са стъпвали на футболен мач. Това бе неговата година, неговият звезден мач, мачът на кариерата му.

из книгата "Северняшки танц с футболна топка" на Светослав Обретенов

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2016, 14:16 
Аватар

Нищо ново, освен датата на която е направено интервюто. Но за по-младите и малки фенове би трябвало да е интересно, въпреки, че е прекалено постно и незадълбочено интервюто от страна на авторката. За тях ще е ново. Нещо като приказката, че вестника е нов щом не прочетен въпреки старата му дата. :D

Цитат:
Спортни новини / БГ Футбол / Пламен Гетов пред Topsport.bg: Петър Жеков е моят учител

Пламен Гетов пред Topsport.bg: Петър Жеков е моят учител

От Марина Генова , Topsport.bg

"Играх на Световното със скъсана кръстна връзка"

Публикуване: 30.01.2016, 13:43
Последна редакция: 31.01.2016, 12:28

Пламен Цветанов Гетов е роден на 4 март 1959 г. в Сунгуларе. Играл е за Спартак (Варна), Белослав, Спартак (Плевен), ЦСКА, Портимоненсе(Португалия), Етър (Велико Търново), Левски (София), Шумен и Черно море. Майстор е в изпълненията на свободни удари от всякакви разстояния. Голмайстор на първенството през 1985 г. (26 гола за Спартак (Плевен)) и през 1993 г. (26 гола за Левски). За националния отбор има 26 мача и 4 гола.
Topsport.bg се свърза с Пламен Гетов, за да ни разкаже и припомни за забележителната си кариера.

Г-н Гетов, вашата звезда изгрява в Спартак (Плевен). Как се стигна до преминаването Ви в отбора?
- В Спартак играх от 1980 до 1988 година. През лятото на 1980 г. Иван Иванов - Гунчо ме покани в Плевен. Дебютирах с гол срещу Черно море, после забих хеттрик на Академик (Сф). Най-добрите ми години преминаха в Спартак. Този отбор е моята детелина, моят късмет.

Кой мач с екипа на Спартак никога няма да забравите?
- Много са. Не един или да. В съзнанието ми изплува мачът със Славия за Купата през зимата на 1984 г. Бихме ги със 7:3, а аз вкарах шест гола. При едно гостуване на Левски на „Герена" отбелязах три попадения, тогава паднахме с 3:5. На Черно море вкарах четири гола. Има много, много мачове, които ще помня винаги.

Какво беше да сте идолът на Плевен? Как приемахте славата?
- Нямаше случай, в който да изляза и да не ме спрат по стотици пъти. Чувството е приятно. Понякога обаче искаш да останеш незабелязан, да бъдеш човек като всички други. До ден днешен ме спират по улиците на Плевен, разбира се по-възрастните хора. Младото поколение няма как да ме помни.

Вашата запазена марка са преките свободни удари. Кой ви е учил на тях?
- Имам над 200 гола в кариерата, от които сигурно половината са от преки свободни удари. Големият Петър Жеков е най-големият ми учител. Бате Петьо ми отвори очите за много неща. През 1988 г. като дойдох в ЦСКА, често сме оставали с него след тренировка и сме продължавали да бием фаулове. Той е моят учител. Нужен е и талант. Нямаш ли го, който и да те учи, няма как да стане.

В ЦСКА играете със Стоичков, Любо Пенев, Джеки. Какво си спомняте за този период?
- Ние имахме топ нападението. На „Армията" мачовете започваха над 4:0. Публиката не признаваше резултат по-малък от този и рядко се случваше. За мен беше чест да играя с такива футболисти. Още тогава всички си давахме сметка, че е само въпрос на време да станат супер звезди. Разбира се, хубаво се получи, че излязоха млади в чужбина.

Вие също играете в чужбина. Вярно ли е, че в Портимоненсе буквално са ви носили на ръце след като спасявате отбора от изпадане?
- Това е преувеличено. Истина е, че ме уважаваха много. Там записах доста силни мачове. В сезона, в който пристигнах, успях да помогна на тима да се спаси от изпадане. После завърших на 3-ото място в голмайсторската класация на Португалия. Вкарах 15 попадения. На първо място беше играч на Бенфика, на второто футболист на Порто и на трето аз. Отборът ми тогава изпадна.

Имате основна заслуга за класирането на националния отбор на Световното през 1986 г...
- Заслугата е на целия отбор, не само моя. Тогава не бяхме се класирали от 12 години на Световно първенство. Бяхме добър отбор. На Мондиала играх на инжекции. После разбрах, че са скрили от мен, че имам скъсана кръстна връзка. Биеха ми инжекциите и аз не усещах нищо. Това е било много опасно за мен. След като свърши първенството се оперирах.

Каква е разликата между вашето време и сегашното във футболен аспект?
- По наше време имаше хубави терени. Не всички бяха идеални, но не е имало кални ниви. Тогава много рядко се играеше мач на осветление. Вкъщи имам един чувал със снимки от кариерата си. Повярвайте ми, на нито една не виждам празно място по трибуните. Сега ходят по 100-200 човека на мач. Хората гледаха мачовете от дърветата до стадионите, а сега по трибуните растат дървета, храсчета...

Следите ли ситуацията в любимия ви Спартак? Какво е мнението ви за промените в отбора?
- Хубавото е, че Спартак стана общински клуб. Трябва добро финансиране на отбора. Дай, Боже наистина Спартак да влезе за 100-годишнината си в „А" група. Тя е през 2019 година. Преди всичко обаче, трябва да се оправят терените, базите, да се развие ДЮШ.

Какво е мнението Ви за изхвърлянето на Литекс от „А" група?
- Това решение е в ущърб на българския футбол. Жалко за Литекс, добър отбор, който обаче ще трябва да играе в „Б" група. Без тях, Локо (Сф), ЦСКА първенството става по-малко интересно.

Какво мислите за създаването на Висша лига?
- Преди да се заемем с такива грандиозни идеи, първо трябва да погледнем откъде да тръгнем. Трябва да се оправят стадионите, базите на отборите. Как иначе ще имаме Висша лига на кални ниви?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=t00wQ_nkmcM

https://www.youtube.com/watch?v=32Zn3N8WqA0&feature=player_embedded

http://topsport.ibox.bg/news/id_996542076

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2016, 16:46 
Аватар

http://www.dailymotion.com/video/x4vo5l2_гетов-при-5-0-за-нас-на-почивката-пената-ни-каза-че-нищо-не-играеm_sport

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа