Дата и час: 25 Окт 2020, 18:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2016, 15:19 

Нека всеки да си каже мнението!Ето и няколко мнения копирани от друга тема

Относно представителя на феновете в УС разбирам, че въпроса е предрешен не без помощта на мъчаливото съгласие на основната част от по-старите фенове :x
Желая Ви много лични успехи Г-н Свилен в дейността на УС за общото благо на ОФК Спартак Плевен :ugeek:
П.с. Някой да не остане с впечетление, че имам амбиции за постове - категорично нямам, само изказвам възмущението си...

Аз такъв човек не виждам! С цялото ми уважение към всички които познавам покрай мачовете и на футболния и на баскетболния (все пак на 95% са все едни и същи муцуни т. нар. постоянно присъствие) СПАРТАК от 1981г. до сега. Но не казвам все пак, че няма абсолютно такъв извън обкръжението което познавам. Проблема ни е, че направихме много голяма пропаст и поставихме голяма демаркационна линия между агитка и масовия зрител. А там при масовия зрител има не по-малко компетентни и обичащи отбора фенове от тези които са в агитката.

Разбрах, че новият Управителен съвет на ОФК "СПАРТАК" ще се състои от 5 човека като 1 място до момента е предвидено за представител от феновете, а 3 са за представители на Община Плевен.

Пак ще си изкажа мнението, че мястото за представител на феновете към момента е нелогично като се има предвид липсата на добра организация сред нас - да не казвам никаква. Несериозно е да се мисли, че към момента една непостоянна група от 30 човека има право да излъчват такава личност. Така наречената фенска организация на Спартак се състои от отделни групички от по десетина човека (смешно е да казвам фракции), които не комуникират помежду си - не защото не искат, а защото имат различни разбирания за нещата.

Ако все пак по някакъв начин някой вземе решение в УС да има човек на привържениците, то със сигурност този човек трябва да влезе в управата с ясни позиции по отделни проблеми и да ги защитава. Иначе присъствието му ще е излишно

След като няма други кандидати нормално е да сложат Свилен.Никой не се появи и не предложи даден човек или себе си :!: За мен това е пълна формалност и от нас няма да зависи нищо в този УС.Друг интересен факт-Кои фенове ще представлява дадения фен при положение,че нямаме официален фен клуб,организация или каквото и да е?Предлагам да изразяваме нашата позиция с деиствия на стадиона и чрез сайта

То е ясно, че представител трябва да има, ИЗЛИШЕН ВЪПРОС. Ако на някой му е приятно на нашия стадион да сме гости, на мен лично ми писна вече. И под ПРЕДСТАВИТЕЛ визирам човек който да има ясно изразена позиция и мислене по нещата свързани както с клуба, така и с органицията покрай агитката. Нищо против към СВИЛЕН да се изявява като "връзката" между феновете и клуба, но той не е за тази работа. Ако не се излъчи сериозен човек за УС на Спартак, по-добре да се закриват всички фракции и да почваме да ядем семки.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2016, 16:02 
Администратор

Преди няколко години при предното управление на Иван Динов на Спартак възникна идеята за сформиране на Обществен съвет към клуба, но тогава дойдоха проблемите и нищо не се направи. Сега виждам точно в един такъв съвет начина да се постигне представителност на човека, който ще е излъчен от феновете в УС на клуба.

Общественият съвет може да е например от 7, 9, 11 и т.н. души, които да са привърженици и да станат част от Общото събрание на клуба. Идеята е членът на феновете в УС да е длъжен да се съобразява с техните решения, които могат да се приемат с мнозинство и да са под под формата на някакъв елементарен документ с подписи.

Какво мислите по въпроса?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2016, 17:10 

Чудесна е идеята с Обществения съвет, но има едно голямо НО...
Представителят на феновете в УС трябва да бъде финансово независим от клуба и от Динов т.е. да има доходи от друга дейност, за да се съобразява и да работи в интерес на привържениците, а не за своите лични интереси. При поставените ни постфактум условия или Свилен или никой, аз избирам никой!
Нямам нищо против на човека да му намерят някаква друга работа в клуба, но той не може да бъде легитимен представител на феновете, само защото Динов го познава.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2016, 09:23 
Администратор

Мисля, че на първо време в Общото събрание на клуба трябва да бъдат приети и още от сериозните привърженици. Към момента сме само тези няколко човека, които успяхме да отидем на Учредителното събрание на ОФК "Спартак" преди 2 години и половина. Оттам нататък като членове на клуба тези хора ще могат да участват в управлението му, да предложат представител в УС или друга форма, с която да влияят активно.

При сегашното положение просто не виждам логика привържениците да влязат директно с представител в УС, като се има предвид, че липсва каквато и да е организация в действията им. Всичко, което се прави от тях, е инициатива на единици или пък на малки групички. И причината за това не е толкова проста. Целите на всички са едни - да го има Спартак и да просперира, да бъде подкрепян... Но оттам нататък от години виждам разминаване в начина им на постигане, защото липсват единомислие, комуникация, постоянство...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2016, 15:20 
Аватар

Ultra Spartak написа:
Нека всеки да си каже мнението!Ето и няколко мнения копирани от друга тема............

Аз моето го изказах. Има го в копираните. Редно беше доста повече хора да се изкажат, особено тези които познават лично въпросната личност.
Но хайде, казвам (пиша) го отново - Свилен не е за тази работа! Той дори нямаше доблестта през този период да напише няколко изречения , дори и едно единствено тук във форума (защото сам призна, че е влизал тук и чел написаното за него), защо смята че трябва да влезе в УС и с какво мисли, че ще е полезен за отбора или за феновете. Лошо е когато нямаш собствена, реална самооценка за собствените си възможности. Да не говорим за ценностната система и личната такава на обсъждания субект, която е постоянно променлива във времето (хората които го познават знаят за какво става на въпрос) и е в противоречие на това за което е гласен от Иван Динов, но не и от феновете.

Днес 7 годишните имат смартфони, плейстейшъни, нинтендо, лаптопи, айпади… На тази възраст аз имах книжки за оцветяване, гуменки, прашка, тръба за фунийки, лагерна количка, хавайско копие от пръчка и вилица, но имах въображение и детство… :-)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа