Дата и час: 11 Авг 2020, 19:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 634 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2019, 09:31 
Администратор

Според част от слуховете, ръководството щяло да изгони всички наред - треньори и футболисти. Това звучи абсурдно, защото няма как да играем с юноши. Не ми звучи реалистично да изгонят дори само част от опитните играчи, защото и без това сме слаби...

Според други слухове, ще бъдат сменени треньорите, които ръководството виждало като основни подбудители на бойкота. Принципно това е и най-често срещаната практика, когато в един отбор нещо не върви, независимо от какво естество са причините.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2019, 10:11 
Аватар

getsov написа:
Според част от слуховете, ръководството щяло да изгони всички наред - треньори и футболисти. Това звучи абсурдно, защото няма как да играем с юноши. Не ми звучи реалистично да изгонят дори само част от опитните играчи, защото и без това сме слаби...

Според други слухове, ще бъдат сменени треньорите, които ръководството виждало като основни подбудители на бойкота. Принципно това е и най-често срещаната практика, когато в един отбор нещо не върви, независимо от какво естество са причините.

Няма смисъл от нищо вече-БФС ще ни извади от групата и ще има глоба 40 000 лв., което означава почване на ново с ново дружество. Няма кой да плати такава глоба. А нов клуб почва от Б областна група.....или ако припознаем някой от трета лига може и от там да се почне..... :oops:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2019, 10:51 
Администратор

Аз лично не съм убеден, че изваждането от групата и тези 40 хил. глоба са наказание точно за ситуация като тази, в която футболистите са бойкотирали в последния момент.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2019, 11:28 
Аватар

getsov написа:
Аз лично не съм убеден, че изваждането от групата и тези 40 хил. глоба са наказание точно за ситуация като тази, в която футболистите са бойкотирали в последния момент.

Ти може да не си убеден, но винаги БФС го вади голям и корав на клубове като нашия.....Тук нещата са въпрос на тълкуване и ако го решат да е по този член за умишлено проваляне на футболна среща изхвърчаме като стой та гледай. Аз съм почти сигурен, че това ще е решението-дано да не съм прав. Ти виждаш ли смисъл да продължаваме измъчването и позора по този начин......и да не ни изхвърлят и останем последни - какъв е смисълът на упражнението???

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2019, 14:50 
Администратор

Развръзката е налице преди обявения час и резултатът е следният:

Треньорите остават, футболистите остават, напрежение няма, продължаваме с борбата за оцеляване с всички сили...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2019, 20:08 
Администратор

Всъщност има една съществена промяна - Пламен Гетов е напуснал Спартак.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2019, 05:48 
Администратор

Цитат:
Спартак (Плевен) ще продължи участието си във Втора лига

Недоразумение довело до големия скандал

Спартак (Плевен) заформи голям скандал миналата седмица, след като реши да бойкотира и не се появи за двубоя с Монтана. Въпреки заплахите за изхвърляне на тима от Втора лига, то той ще продължи участието си във Втора лига. Това стана ясно след спешна среща на Управителния съвет на клуба, на която присъстваха играчите и треньорския щаб.

"Става въпрос за недоразумение. Имало е разминавания по отношение на Данъчно-осигурителния кодекс. Няма неизплатени заплати в тима, както се говореше", обясни пред "Труд" Пепо Петков, председателят на Управителния съвет на Спартак (Плевен).

Петков уточни, че клубът няма финансови проблеми, но и не се радва на особено голяма стабилност в това отношение. "В днешните времена в българския футбол никой не може да бъде спокоен. Виждате какво се случва и в Дунав. Надяваме се на по-добри времена, но за момента имаме финансии, с които да продължим участието си. Парите при нас идват поетапно. Имаме и обещания за помощ от местни бизнесмени и членове на Управителния съвет". Клубът очаква и решение на БФС за размера на санкцията. Тимът е последен в класирането с 2 точки от 7 мача.

pleven.utre.bg

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2019, 12:09 
Администратор

Цитат:
От УС на футболния Спартак: Положението в клуба не е цветущо, но не е и трагично

"Не ми се иска в тази предизборна ситуация да си мисля, че това е политическа провокация", коментира Пепо Петков

Управителният съвет на Сдружение "Общински футболен клуб Спартак - Плевен" даде пресконференция по повод неявяването на отбора за срещата в Монтана.

"Общината няма никакво участие в този клуб, това е само наименованието. Едноличен собственик няма, управлява се от избран управителен съвет на общото събрание, което е отворен процес. Председател съм аз, а членове Евгени Генов, Дарин Ангелов, Величко Великов и Емил Мишев. Ние бяхме избрани по волята на общото събрание. Не ни е било детската мечта, направихме го с цел Спартак да съществува, колкото можем да бъдем полезни и да помагаме за развитието на футбола, защото Плевен е футболен град", започна Пепо Петков.

Той определи пропадналия мач с Монтана като "неприятен инцидент", след което нападна водещи национални спортни медии, обвинявайки ги в неетично и некоректно отразяване на случилото се.

Каква е истината според Пепо Петков?

"Както всеки път бяхме осигурили нужното на футболистите. Предния ден изплатихме заплатите за месец юли и беше останала да се изплаща дължима премия за равен мач със Спартак (Варна). Премия, която е компромисно решение на УС, защото се касае за домакински равен мач, но искахме да стимулираме играчите", посочи Петков. На среща с треньорите стана ясно, че се е получило недоразумение по повод данъчно-осигурителните вноски. Аз съм го обяснил, но явно не са ме рабзрали - няма как да получаваш възнаграждение, било то на трудов или гражадански договор ,без да дължиш частта за осигурителни вноски, когато са за сметка на работника. Това, всъщност, според треньорите е причината за непътуването на отбора. Това, че са им удържали осигуровки за тяхна сметка. Това е истината. Положението в клуба не е цветущо, но не е и трагично", коментира Петков.

"Ние ще продължим да се обръщаме към целия бизнес на Плевен и извън него да подпомогнат клуба, защото ние винаги се нуждаем средства. Правим нужното, стремил се да им осигуряваме поне комфорт - храна, нощувки, лагери... Не ми се иска в тази предизборна ситуация да си мисля, че това е политическа провокация. Този клуб е на целия град, не е на партия, на дадена личност. Пепо Петков опредлеи представянето на тима до този момент във Втора лига като крайно незадоволително, уточнявайки, че УС гледа да не се меси в спортно-теническата част.

Дълъг разговор с треньори и футболисти е провел и Дарин Ангелов. Той също изтъкна като основен проблем "неразбирането" относно удръжките при получаването на възнагражденията. "Опитах се да им обясня, че във всяка една частна фирма така се прави. Ти получаваш средства и трябва да си платиш част от данъка, който се полага по закон. Вече сме в професионалния футбол. Всичко при нас е на светло, няма как да не си плащаме данъците. Има правила и всичко трябва да се спазва", заяви Ангелов, допълвайки, че предстои нова среща между ръководството и играчите, на която да бъдат обсъдени всички проблеми.

Санкцията, която очакват в Спартак заради проваления мач с Монтана ще е от 2000 до 40 000 лева. Предстои да стане ясно какво ще бъде решението на БФС.

pleven.utre.bg

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2019, 12:44 
Администратор

Ясно е, че ръководството се чуди как да съкрати разходите, защото средствата са ограничени. Та явно проблемите са дошли оттук, а не от неразбирането на играчите на Трудовия закон. В тази връзка, говори се, че от клуба са предложили нови, далеч по-ниски заплати на футболистите и те са се съгласили, тъй като така или иначе нямат избор. Уж сега идеята била да могат тези възнаграждения да се изплащат редовно. Какво обаче ще стане, ако най-после започнем да печелим мачове и се налага да се изплащат и премии?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2019, 13:05 
Аватар

Решение СТК 17.09.2019
17 Септември 2019 13:54

БЪЛГАРСКИ ФУТБОЛЕН СЪЮЗ

Спортно – техническа комисия

Решение - 17.09.2019 г

След като разгледа докладите на длъжностните лица отнесъстоялата се среща от 8-ми кръг на Втора лига между отборите на ПФК „Монтана 1921“ и ОФК „Спартак Плевен“, СТК отлага за разглеждане инцидента за следващото си заседание. Призовава упълномощен представител на ръководството на ОФК „Спартак Плевен“, старши треньора, помощник треньора и капитана на отбора, да се явят на заседанието, което ще се проведе на 19.09/четвъртък/ 2019 година от 13.00 часа в сградата на БФС ул. „Цар Иван Асен II“ № 26.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 634 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа