Дата и час: 14 Дек 2019, 06:47

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2014, 20:08 
Аватар

Цитат:
АВТОРСКА РУБРИКА НА ЕМИЛ МЕГОВ: ЗА ЕЛИТНИЯ ПЛЕВЕНСКИ СПОРТ... В МИНАЛО ВРЕМЕ, ИЛИ ОПИТ ЗА ОБЯСНЕНИЕ, НО НЕ В ЛЮБОВ

Често „мили другари” ме упрекват в липса на местен патриотизъм и в незачитане на плевенския спорт. Във вчерашния си материал, макар и индиректно отговорих на тези упреци. Това, че премълчавам истината за актуалното състояние на целокупния плевенски спорт, се тълкува от мнозина като някакво високомерие от моя страна. Горчивата истина за пренебрегването на местния спорт се състои единствено и само в това, че няма какво хубаво да се напише за него. Защото през последните години, успехите на наши спортисти на авторитетни състезания се броят на пръстите на едната ми ръка. Говоря, разбира се, за успехи на първенства от ранга на Олимпиади, световни и европейски шампионати, и то в олимпийски спортове. А там, както е знайно, отдавна на почетната стълбичка не е стъпвал действащ плевенски спортист.
Тези дни например, изневиделица ме споходиха нерадостни мисли по повод една светла годишнина. Ще кажете как човек може да се натъжава вместо да се радва в подобен случай, но ето как. На 10 септември някогашната футболна гордост на Плевен „Спартак” навърши 95 години. Неволно и почти неусетно се върнах 10 години назад в спомените си, през не толкова далечната 2004 година. Тогава, за да почетат годишнината от основаването на плевенския клуб, в нашия град дойдоха поколения славни български футболисти. Само ще спомена имената на някои от тях, а те сами по себе си говорят затова какви личности дойдоха на крака да почетат колегите си от „Спартак”. Сред гостите на тържеството грееха легендарни играчи от близкото минало като носителите на „Златната обувка” Христо Стоичков и Петър Жеков, виртуозният техничар Димитър Якимов, незабравимият Иван Колев и всенародният любимец Димитър Пенев. Тук бяха и сините легенди Пальо Панов, Кирил Ивков, Наско Сираков и Цанко Цветанов. Тогава имах щастието да се докосна до повечето от тези брилянтни футболни магьосници и да изпитам отново онзи опияняващ трепет, който ме завладяваше когато се докосвах до светилата на българския футбол в моето детство. 10 години по-късно цялата тази емоция я нямаше, а отбелязването на поредната годишнина, на славния в миналото плевенски клуб, премина „тихо, като пред пустиня”. Някогашното страшилище за столичните „грандове” сега е бледо подобие на себе си, от което треперят само „колоси” като тези от гара Левски, „Ситомир” (Никопол) и „партизаните” от Червен бряг. Е, не искам да се оправдавам, но няма как да се вдъхновя и да напиша нещо похвално за тези епохални битки в настоящето, като съм присъствал на препълнения градски стадион във времената когато биехме де кой хванем. Всички отбори по това време знаеха, че минат ли табелата на влизане в Плевен „няма лабаво”. Имаше продължителни периоди, в които ЦСКА и „Левски” ни бяха редовни клиенти, и като такива често напускаха плевенския терен с наведени глави. Казвам всичко това не за да се оправдая, а за да припомня на тези, които са забравили, какво беше „Спартак” в онези години и докъде я докара.
И понеже съм я подкарал на тема отборни спортове, ще спра вниманието ви и върху други два успешни такива, само че със задна дата. Става дума за баскетбола и женския волейбол, които години наред пълнеха залите и сърцата на плевенските фенове. Като научнофантастичен филм днес звучи факта, че през 1996 година, любимият на поколения плевенчани, баскетболен „Спартак” бе шампион на страната. Споменът за епохалния мач с колоса и тогавашен еврошампион „Реал” (Мадрид) още топли сърцата на феновете. През последните години обаче, славния в миналото тим едва крета в първенството и участва в него повече на олимпийския принцип. За да го има все още на баскетболната карта плевенския отбор, основна е заслугата на юбиляра Цветан Антов, който наскоро навърши половин век. В женския волейболен отбор на „Спартак” пък, вече всичко приключи, след като клуба отказа участие в елитната група при дамите. След няколкогодишна агония, ръководството на
отбора правилно реши, че няма смисъл от това безкрайно и безсмислено ходене по мъките. А беше време когато първия тим мереше равностойно сили с най-добрите и на два пъти завоюва бронзовите медали в първенството, и в турнира за купата на България. Така че, и тук, както и в останалите отборни спортове, волю-неволю привържениците ще карат на сладостни спомени, в очакване някой ден хубавите времена да се върнат.
Не знам, уважаеми читатели на „Посредник”, как ще възприемете днешните ми насилия над словото на тема: „плевенски спорт - минало и настояще”. Бях провокиран за тези нерадостни писания от мои добри другари, които понякога ме упрекват, че не обръщам достатъчно внимание на това, което се случва в спортния живот на града. Това не е съвсем вярно, защото следя зорко развоя на събитията с плевенски адрес и не пропускам да се възторгна, дори и от най-малките успехи. Но ако сложите ръка на сърце, предполагам ще се съгласите с мен, че поводите за радост са твърде оскъдни, да не казвам никакви. Фактът, че през отиващата си спортно-състезателна година единствения впечатляващ успех във водещ спорт е седмото място на Тихомир Иванов на Европейското във високия скок, е достатъчно красноречив в това отношение. Повярвайте ми, че не съм спирал да вярвам, че в някой хубав ден нещата в плевенския спорт отново ще тръгнат в правилната посока. Дано това време е близо, защото няма да открия топлата вода с констатацията, че спорта е един феномен, който неведнъж е вдигал духа на многострадалния българин. А от това, в свирепото време, в което живеем, всички ние имаме крещяща нужда. И накрая малко „ни в клин, ни в ръкав” - гласувайте в неделя, пък каквото ще да става.

http://www.posredniknews.com/site/pryak ... e-v-lyubov

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2015, 15:59 

Нов клуб се появи в Плевен

ФК "Кайлъка" Плевен е най-новият футболен клуб в историята на град Плевен. Той бе учреден на 29.05.2015 г., като целта, която създателите му си поставят е развитие и популяризиране на най-великата игра в Плевен и региона. За президент на клуба на учредителното събрание бе избран Пламен Тодоров. Участието на местни плевенски футболисти и налагането на млади талантливи момчета ще бъдат сред приоритети на клуба.

Ето какво каза изпълнителният директор на Кайлъка Емил Кунев:

Господин Кунев, как се роди идеята за създаването на ФК Кайлъка Плевен?
От доста време имаме идея за създаването на клуба. Много от хората в ръководството и феновете сме запалени по най-великата игра. От дума на дума решихме да създадем ФК "Кайлъка" Плевен.

Доста хора присъстваха на учредително събрание на клуба, как си обяснявате това за един нов клуб като вашия?
Много от хората не успяха да присъстват на събранието поради лични и служебни ангажименти. Въпреки това доста хора се отзоваха на събранието и успяхме да създадем клуба.

Какви цели си поставяте в близко бъдеще?
Искам да обиграем отбора и да завършим на първо място в областната група в Плевен и евентуално тогава да търсим развитие в по-горните групи. За целта сме привлекли бивш младежки национал на България и двама бивши футболисти на Славия, а ще има и много момчета, излезли от плевенските школи.

Откъде ще бъде финансиран отборът?
Разчитаме на подкрепата на Община Плевен и местни бизнесмени. Засега срещаме подкрепа на доста запалени футболни хора и бизнесмени в града ни. Плевен има нужда от отбор като нашия.

Вие като изпълнителен директор какви цели сте си поставили за следващия сезон?
На първо място ще искам момчетата да бъдат спокойни относно организацията и обезпечаването на отбора. Досега успях да подсигуря автобус за гостуванията, нови футболни топки, екипи, както и медицинското обслужване и възстановяване на момчетата. Искам всичко в нашия клуб да бъде на професионално ниво. Само така можем да постигнем обявените цели.

Някои хора явно слънцето от сега ги напича прекалено много :shock:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2015, 17:13 

След най-много молове на глава от населението, ще се прочуем и с най-много футболни клубове :lol:
Изображение
Ето ги младежите от ръководството на новия клуб. Аз лично не познавам нито един, но това не ми звучи сериозно.
Щели да разчитат на финансиране от Общината :!: , а тръгнали към професионалния футбол. Абе аланкоолу, тя тази Община да не е мандра, та да издържа два клуба. Като нямат достатъчно финанси за това което афишират, защо не вземат да си играят с нещо друго :idea:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2015, 18:16 

stivan_fan написа:
След най-много молове на глава от населението, ще се прочуем и с най-много футболни клубове :lol:

Не,има доста пред нас.В Габрово например футболните клубове са 6 /шест/ :P

А момчетата могат да разчитат на Общината и може и да я получат,но.. като направят 100 години история и традиции. 8-)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2015, 22:26 
Аватар

Що за наглец трябва да бъдеш, след като за последните 12 години си преживял два фалита и поне пет пъти още си бил на ръба на фалита, визирайки емблемата на града ни Спартак и не обръщайки внимание на уродливите Бели орли за да основаваш нов футболен клуб? Какъв още по-голям наглец трябва да бъдеш в тази немотия най-нагло да заявяваш претенции за професионален футбол и финансиране от общината при положение, че Спартак Плевен е общински и да просиш помощ от местната буржоазия, която се е доказала, че е от алчна по-алчна и въобще не и пука за града ни.

След тези и Белите орли да очакваме появата и на новите отбори на Среброструй, Черните лебеди, Каменец, Краставите жаби и др. комплексарски отборчета разчитащи на финансите на община Плевен чиито бюджет се равнява на съвкупният на Дубай и Лас Вегас и "бедничките" местни феодали разполагащи само с по няколко джипа, лимузини, вили, апартаменти, къщи... :x

Днес 7 годишните имат смартфони, плейстейшъни, нинтендо, лаптопи, айпади… На тази възраст аз имах книжки за оцветяване, гуменки, прашка, тръба за фунийки, лагерна количка, хавайско копие от пръчка и вилица, но имах въображение и детство… :-)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2015, 23:44 

Господата станали от ТВ-тУ, излезли от еврофутбои и сайтове ,вдъхновени от РЯЗград за футбол в "чист" вид,решили ..."от приказка на приказка"... да рзводняват и разделят ,и без това топящият се(отвсякъде) футболен град
Момчетата ако са такива кпацитети и ДЕЙЦИ,загрижени милеещи в Плевен ОТНОВО да се играе футбол ...,къде са били същите,част от тях,1 поне ЗАГРИЖЕН
-2009 ,0-вото начало (възможност да помогнат (Дидо и Жоро)и РАЗВИЯТ традицията ),което би тежало доста повече от поредния надъхан хоби отбор
-2012 ,когато вилнееха тъмните сили :) също ги нямаше загрижените футболни хора...
както са липсвали и през 12те години от въргалянето и подритването на емблемата по селата ...или са били част от него с действия или бездействия ...?
Цитат:
просиш помощ от местната буржоазия, която се е доказала, че е от алчна по-алчна и въобще не и пука за града ни.
- а може би точно тя е решила да си направи отбор,доказвайки че не ги интерсува ЗА какво дава,А НА КОГО ...

поживьом увидим,варианти и въпроси все още много,със врмеето ще се види колко са сериозни иначе силните приказки ..
единственото което се доказва и препотвърждава за милионен път е това колко сме "единни" в родният град :ugeek:
не са чели дейците за Кубрат и завета към синовете му ...много пръчки станаха,но КоренЪ е един Д'ГЕ
тъкмо е почнал да заздравява,нека го пазим,колкото можем от преки и косвени вредители ...
и заЕДНО напред :arrow: :twisted:

п.с. очакваме подробна информация по интерсният казус от спец. агент "еС" 8-)
и най-вече дата на дербито с другият възроден от ЗДРАВИ мозъци перушинен отбор :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2015, 09:34 
Администратор

Плевен имал нужда от клуб като ФК "Кайлъка", но никъде не се казва защо! Веднага ми изниква въпросът с какво този клуб ще е по-различен, каква ниша ще запълва така да се каже? Бих ги разбрал тези момчета, ако в основата на високите си цели поставят изграждането на силна школа. Да, но те не говорят за това. Едно такова съществуване на даден клуб ми изглежда някак си самоцелно, без социален елемент. Може би не съм прав в разсъжденията си, но и основателите на клуба трябва да се постараят да го представят по-сериозно, ако наистина имат намерение да получават обществена подкрепа. Надявам се, че не са поредните футболни функционери в Плевен, които са настроени против Спартак.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2015, 10:47 
Аватар

И къде ще се подвизава този нов клуб-никъде не се казва-на кои игрища щото свободни нещо ми се губят....евентуално ако се махне отпадъка от едно от помощните на Белите орли за други не се сещам.....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2015, 11:14 
Администратор

Представянето на ФК "Кайлъка" в страницата на клуба във facebook се състои от 2 изречения:

"ФК КАЙЛЪКА ПЛЕВЕН Е СЪЗДАДЕН ПРЕЗ 2015 г. ЦЕЛИТЕ ПРЕД ОТБОРА СА УЧАСТИЕ В ПРОФЕСИОНАЛНИЯ ФУТБОЛ ДО СЕЗОН 2020/2021"

Странно ми изглежда основната цел при създаването на един футболен клуб да е участието му професионалния футбол. Излиза, че кубът е създаден едва ли не единствено с тази цел...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2015, 11:52 

Според мен са прекалили повече с Football Manager, или просто са чули, че във футбола има пари, но как точно се правят още не им е ясно :lol: На мен лично тия момчета ми изглеждат нелепо, не знам кой въобще ще ги допусне в общината било то на разходка, а пък какво остава да просят пари. А явно не са чули, че за професионалния футбол трябва и школа, бе въобще цирка е пълен :lol: Този коментар от страницата им казва всичко :

"vchera abitiurenti , neska sobstvenici na otbor"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа