Дата и час: 06 Юни 2020, 07:26

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 07:57 
Аватар

Ако новият кмет изпълни това което обеща, съм сигурен че няма да му позволят да го разрушава. Жалко е, че този възрастен мъж не е потърсил сметка от Ванев за това което прави, но той си е прав, че ако заведе дело, няма да е сред живите докато свърши.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 08:06 
Администратор
Аватар

Песимист съм относно това, новия кмет най-вероятно ще го обърне в плюене по стария...
За жалост няма хора, на които тази тема да им е присърце и да са с необходимите позииции, за да стане нещо...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 08:44 
Аватар

Жалкото е това, че всички други които притежават проценти от стадиона освен Ванев са на преклонна възраст и не искат да се занимават със дела и такива работи. До някъде ги разбирам и аз да съм, ще си мисля за здравето пък другото ще е на второ място.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 11:16 

Всичко това нямаше да се случи, ако имаше гражданско общество. Никой не би си позволил да дирибейства така, ако има критична маса от хора, които се възпротивяват и не се примиряват. Ако пред общината се изсипят 500 човека и поискат сметка, кметът и да не иска, ще се трогне. Ако една сериозна агитка се събере и напомни на тези човекоподобни наглеци, че НИКОГА няма да бъдат собственици на този стадион, защото той е само и единство на Плевен,, този маймун от репортажа няма да си позволява да говори така. Докато почти пълното мнозинство от хората мислят само за собственото си оцеляване, ще живеем така. Докато не осъзнаем, че качеството ни на живот не зависи само от нашата лична материална обезпеченост, ще живеем скапано и наглеците ще ни мачкат и ще продават емоциите и душите ни за вторични суровини.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 12:30 
Аватар

Напълно си прав приятелю. Имам въпрос към по знаещите. Има ли някакъв дял от този стадион общината или е напълно частен? Споря със гаджето та само ми вдига нервите :x , не мога да я убедя че общината не притежава нищо от него.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 13:39 

uilan написа:
Имам въпрос към по знаещите. Има ли някакъв дял от този стадион общината или е напълно частен? Споря със гаджето та само ми вдига нервите :x , не мога да я убедя че общината не притежава нищо от него.

Не съм виждал нотариалния акт с очите си, но кметът на Плевен вчера ми каза, че стадионът е 100% частен. Каза, че 26%-те процента, които общината е имала, са продадени на Ванев по време на миналия мандат.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 13:46 
Администратор
Аватар

GUNS написа:
uilan написа:
Имам въпрос към по знаещите. Има ли някакъв дял от този стадион общината или е напълно частен? Споря със гаджето та само ми вдига нервите :x , не мога да я убедя че общината не притежава нищо от него.

Не съм виждал нотариалния акт с очите си, но кметът на Плевен вчера ми каза, че стадионът е 100% частен. Каза, че 26%-те процента, които общината е имала, са продадени на Ванев по време на миналия мандат.

Въпросът е другите проценти на кого са? Реално би трябвало да са ничии, стадиона е дарен на отбор, не на човек...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 14:12 

Стадионът е на Спортен клуб "Белите орли" - дружество с нестопанска цел. Този отбор има управителен съвет в състав:

Управляващи:
ДАНЧО ГЕОРГИЕВ ПЕТРОВ
длъжност:(член) Националност: [BGR]
ГЕОРГИ МИЛЧЕВ ГЕОРГИЕВ
ВИКТОР ТОДОРОВ ХАЙДУДОВ
ИВАН ЗДРАВКОВ ИВАНОВ
ВЕСЕЛИН НИКОЛОВ ВАНЕВ
длъжност:(Управител) Националност: [BGR]

Според устава на дружеството (не съм го виждал, но така каза Хайдудов) решенията се взимат от УС (тоест с пълно мнозинство на споменатите хора). Както Хайдудов потърди публично - той не е давал решение за продажба и не се е подписвал никъде! Което ознчава, че стадионът си е на дружеството. Ако не е - значи има документна измама, която трябва да се разследва от прокурор.

Общината случайно, от безхаберие, от незнание или кой знае защо е продала своите 26% на ПФК "Белите орли" АД. Това АД е различно от КЛУБА и НЕ Е собственик на 74-те процента от стадиона. Ванев е регистрирал АД-то сам, за да забърка тази каша. Това е била най-голямата грешка на общината, според мен. Трябвало е да продае дела си на СОБСТВЕНИКА на 74-те процента. Няма да се учудя, ако Общинския съвет изобщо да не са схванали, че продават на друго юридическо лице, а не на собственика. просто защото звучи сходно - все е "Белите орли". Но то и аз мога да си регистрирам "Белите орли" ООД и да продавам вафли с тази фирма, но това не ме прави собственик нито на стадиона, нито на отбора.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 14:28 
Администратор
Аватар

Какво би било мнението на Б.Б.? Дай да го потърсим!
Ако това всичко е вярно, то може да му бъде търсена отговорност както за документна измама, така и за това че е унищожил нечия чужда собственост!
За мен единственото чисто в цялата работа са тези 26%, които общината от безхаберие и некомпетентност е продала...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 14:37 

Напълно ви подкрепям!Ако трябва нещо да се съберем и пред общината да изразим недоволството си,непременно ще дойда!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа